Piráti 2015

Cesta odvahy mladého piráta

Táto keška je naozaj špeciálna a originálna. Nepotrebujete GPS súradnice ani mapusmiley Potrebujete kvalitnú baterku a hlavne odvahu. 

Tu je fotogaléria z našej práce :)

Kešku sme pripravovali a vybudovali s mojimi žiakmi - super ôsmakmi a veľkým štvornohým pomocníkom a strážcom lesa Koudym devil. Na stromoch v Brezinách sme  pripevnili malé reflexné značky, ktoré určujú cestu ku keške. Vo štvrok sme celú trasu dokončili a potom po zotmení aj vyskúšali. Samotná keška je ukrytá pod starým pňom stromu a verím, že zostane na svojom mieste, aby sa z hľadania potešilo čo najviac pátračov.

 

Štart hľadania je v Brezinách na Skýcove. Treba sa vybrať krátkou cestičkou z cesty do Brezín a v lese nájsť strom, na ktorom je pripevnený žltý "smajlík" smiley Potom je potrebné pomocou baterky svietiť na stromy a hľadať pripevnené reflexné značky , ktoré Vás privedú na miesto. Cesta ku keške je označená zelenými značkami od kešky oranžovými. Je potrebné svietiť na stromy v rôznej výške, pretože značky sme niekedy upevňovali z rebríka (aby ste to mali ťažšie) . Stačí teda dodržovať pravidlo : ku kešne zelená značna , od kešky oranžová. Cieľ je označený oranžovým reflexným kolieskom s hviezdicou

Dobré rady na hľadanie 

1) Treba hľadať v tme (najlepšie po 17.00 hodine)

2) Kvalitná baterka

3) dobrá partia priateľov  (ľahšie kešku nájdete a spoločne sa zabavíte)

4) Svietiť si aj pod nohy 

5) Ste v lese ! Tak sa správajte ohľaduplne k prírode 

6) Ak kešku nájdete, zapíšte sa do knižky a uložte ju na pôvodné miesto 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Táto značka na strome označuje štart hľadania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všetci odvážni hľadači nájdu kešku v tejto krabičke !

 

 

Prajeme Vám super zábavu :)


TOPlist