Postcrossing 2019

Ahojte poštoví cestovatelia :)

Čo je Postcrossing ? Jeho cieľom je, aby ľudia mohli dostávať pohľadnice z celého sveta. Človek, ktorý sa zaregistruje v systéme a pošle pohľadnicu do zahraničia, by mal na odplatu za každú odoslanú pohľadnicu dostať aspoň jednu od systémom náhodne vybraného používateľa z inej krajiny. Pretože je každá poslaná pohľadnica do systému následne registrovaná, môžu si používatelia vytvoriť mapu, na ktorej sú znázornené všetky miesta, z ktorých dostali alebo na ktoré poslali pohľadnicu. Každý registrovaný člen má vlastnú stránku so štatistikami odoslaných a prijatých pohľadníc, kde sú uvedené vzdialenosti a čas, ktorý každá pohľadnica precestovala a používateľ si môže na svojej stránke vytvoriť galériu prijatých a odoslaných pohľadníc. Taktiež tu môže uviesť niečo o sebe a aké pohľadnice by rád dostal. Členovia, ktorí sa zaregistrovali na začiatku vzniku projektu (júl 2005), majú v súčasnosti na svojom konte už okolo 2500 odoslaných a rovnako prijatých pohľadníc. Ja som sa do projektu zapojil 8.novembra 2018 a dnes 4.februára 2019 mám už doma 13 krásnych pohľadnic z celého sveta : Anglicko, Holandsko, Nemecko, Taiwan, Kanada, Fínsko, Rusko, Francúzsko, Portugalsko, .....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tomto obrázku vidíte moje užívateľské meno a informáciu, že som poslal 11 pohľadníc a 13 mi ich už prišlo. Tiež je tam informácia o mojej registrácií - 8.novembra 2018.

_______________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tomto obrázku vidíte zoznam vygenerovaných kódov, ktoré som musel napísať na každú pohľadnicu (stĺpček vľavo) .V tabuľke je vidno, do ktorej krajiny pohľadnica prišla, dátum zaslania a dátum prijatia.

_______________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tomto obrázku je graficky znázornené : kto mi pohľadnicu poslal, ako dlho ku mne cestovala a akú vzdialenosť prekonala a samozrejme aj fotografia samotnej pohľadnice. Je to moja pohľadnica -  cestovateľka. Preletela 8 842 km. Je z Taiwanu:)

__________________________________________________________________________________________________

 

Ak Vás tento projekt zaujal, alebo vVašich rodičov, kľudne sa so mno spojte, rád poradím.

J.Zvolenský

TOPlist